Przełamując bariery. Socjologiczna analiza tożsamości osób uprawiających sporty ekstremalne

Maria Witecka-Wiese

Abstract

Książka "Kultura fizyczna a etos" składa się z 29 tekstów oraz artykułu okolicznościowego autorstwa Krzysztofa Zuchory przygotowanego z okazji stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Książka podzielona jest na trzy części ze względu na dyscypliny naukowe i perspektywy teoretyczne reprezentowane przez poszczególnych autorów. Stąd w tomie skupiającym specjalistów nauk humanistycznych, społecznych i nauk o kulturze fizycznej odnajdujemy część poświęconą pracom o charakterze socjologicznym i antropologicznym, część, w której swoje przemyślenia związane z etosem, sportem i kulturą fizyczną prezentują specjaliści z dziedziny filozofii, teologii, psychologii i prawa oraz część trzecią, w której ulokowane są prace pedagogiczne, historyczne i te o charakterze organizacyjno - zarządczym. Już z tego układu i składu można wnioskować o zawartych w niej różnorodnych sposobach patrzenia na to samo pojęcie etosu w naukach społecznych, jak i różnych jego interpretacji w kontekście sportu i kultury fizycznej.
Author Maria Witecka-Wiese (FSS / IPSJ)
Maria Witecka-Wiese,,
- Institute of Philosophy, Sociology and Journalism
Pages148-164
Publication size in sheets0.8
Book Dziubiński Zbigniew, Organista Natalia (eds.): Kultura fizyczna a etos: praca zbiorowa, 2019, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej, ISBN 978-83-937888-9-7, 384 p.
Keywords in Polishsocjologia sportu, sport, etos, kultura fizyczna
Keywords in Englishsociology of sport, sport, ethos, physical culture
Languagepl polski
Score (nominal)20
Score sourcepublisherList
ScoreMinisterial score = 20.0, 28-01-2020, MonographChapterAuthor
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?