On bifurcations of cusps

Zbigniew Szafraniec

Abstract

Let Ft, where t∈R, be an analytic family of plane-to-plane mappings with F0 having a critical point at the origin. The paper presents effective algebraic methods of computing the number of those cusp points of Ft, where 0<|t|≪1, emanating from the origin at which Ft has a positive/negative local topological degree.
Autor Zbigniew Szafraniec (WMFiI/IM)
Zbigniew Szafraniec
- Instytut Matematyki
Tytuł czasopisma/seriiJournal of the Mathematical Society of Japan, ISSN 0025-5645, (N/A 70 pkt)
Rok wydania2019
Tom71
Nr2
Paginacja555-567
Objętość publikacji w arkuszach wydawniczych0,60
Słowa kluczowe w języku angielskimsingularities, bifurcations, cusps
Klasyfikacja ASJC2600 General Mathematics
DOIDOI:10.2969/jmsj/79217921
Języken angielski
Punktacja (całkowita)70
Żródło punktacjijournalList
PunktacjaPunktacja MNiSW = 70.0, 28-01-2020, ArticleFromJournal
Wskaźniki publikacji Scopus SNIP (Source Normalised Impact per Paper): 2018 = 0,826; Impact Factor WoS: 2018 = 0,496 (2) - 2018=0,707 (5)
Liczba cytowań*2 (2020-06-27)
Cytuj
przetwarzanie
Udostępnij Udostępnij

Pobierz odnośnik do tego rekordu


* Podana liczba cytowań wynika z analizy informacji dostępnych w Internecie i jest zbliżona do wartości obliczanej przy pomocy systemu Publish or Perish.
Powrót
Potwierdzenie
Czy jesteś pewien?